List of Winners

1st Prize

Asma Sanaee, Clemson University, USA                       

Emily McGowan, Clemson University, USA                    

Advisor:David Allison

 

2nd Prize

Elisa Carla Miotto, Tsinghua University, China 

Joanna Yuet-Ching Grocott, Tsinghua University, China 

Leonardo Barros Venâncio, Tsinghua University, China

Advisor:Yue Zhang, He Huang, & Martijn De Geus

 

3rd Prize

Saoud Al Jaraki, Brandenburgische Technische Universität, Germany 

Phillip Semler, Beuth Hochschule für Technik, Germany 

 

4th Prize

Liwei Zhu, Harbin Institute of Technology, China 

Nan Li, Harbin Institute of Technology, China  

Chang Guo, Harbin Institute of Technology, China  

Advisor:Shanshan Zhang

 

5th Prize

Christina Rebecca Schuster, Tsinghua University, China 

Adullatif Dalloul, Tsinghua University, China

Advisor:Yue Zhang

 

Honorable Mentions

Tong Wu, Harbin Institute of Technology, China

Zhilan Zhang, Harbin Institute of Technology, China

Zhuoran Gao, Harbin Institute of Technology, China

Advisor:Fei Lian

 

Lola Liu (Zheng Liu), Iowa State University, USA

Andrew Wallace, Iowa State University, USA

Rongchuan Zhang, Iowa State University, USA

Advisor:Cameron Campbell

 

VIKTOR TÓTH, Bitmap Budapest University of Technology and Economics, Hungary

Laszlo Adam Vad, Semmelweis University, Hungary

Dora David, Budapest University of Technology and Economics, Hungary

Advisor:Dr. Kiss, Zsolt István

 

Julie Do, Iowa State University, USA

Evan Michael Jeanblanc, Iowa State University, USA

Hannah Patrice Schmaltz, Iowa State University, USA

Advisor:Jihyun Song

 

Ioanna Tatli, Aristotle University of Thessaloniki, Greece

Georgios Kontominas, Aristotle University of Thessaloniki, Greece 

Georgios Tatli, Aristotle University of Thessaloniki, Greece

Advisor:Irena Sakellaridou

 

Zhaoyu Yan, Harbin Institute of Technology, China

Yueming Bao, Harbin Institute of Technology, China

Xueyan Du, Harbin Institute of Technology, China

Advisor:Shanshan Zhang & Xiaopeng Bai

 

Oskar David Mannov Olesen, The Royal Danish Academy of Fine Arts, Danmark

Aleksander Guldager Kongshaug, The Royal Danish Academy of Fine Arts, Danmark

Advisor:Henrik Westh & Tinna Ravnholt Urth

 

Khairun Nahar, Ahsanullah University of Science and Technology, Bangladesh

Md. Afif Ibne Mahmood, Ahsanullah University of Science and Technology, Bangladesh

Advisor:Rumana Rashid

 

Jaehee Hwang, Iowa State University, USA

Teresa Purnama, Iowa State University, USA

Advisor:Rob Whitehead

  • Black Facebook Icon
logo February 2020.png